למה זה טוב להיות מוזר?

אתם מוזרים? בואו וגלו מדוע זה ... טוב!

איפה מתחילים? המסע לכניסה ל ZONE שלנו, מתחיל בסקרנות שלנו. והסקרנות שלנו, הרבה פעמים, באה לידי ביטוי במוזרויות שלנו. בדברים שאנחנו אוהבים, בפעולות שאנחנו נמשכים אליהן, שלא ממש עושות שכל.
אלו דברים שלפעמים מביך אותנו להודות בהם.

אלו יכולים להיות הרגלים חשיבה מוזרים. או דברים שאתם אוהבים לקרוא או לצפות בהם.
דברים שכשאתם עוסקים בהם, חברים או בני משפחה מביטים עליכם כאילו אתם מטורללים. כשאתם משתפים בהם בהתלהבות, אתם זוכים למבטים מזוגגים של "מה לעזאזל אתם רוצים ממני?"

אם הייתי מספר לכם על יזם, אדם יצירתי, חכם, שמבין שיווק ברמה גבוהה ביותר. אדם שלא אוהב תפעול של מטבח, אבל ממש מתעניין בחומרי גלם לאוכל, ואוהב לחשוב על דרכים חדשות ויצירתיות לייצר אוכל שמסב עונג אדיר – האם זה יפתיע אתכם שכמה שנים לאחר מכן, הוא שותף ברשת מסעדות?
ואם הייתי מספר לכם על מישהי שפשוט נלהבת ללמוד מערכי שיעורים של יוגה – ממש נלהבת, זה יפתיע אתכם שהיא נטשה תפקיד בכיר והפכה להיות מורה ליוגה?


סם וולטון (בתמונה), היה קצת "מוזר".
הוא חלם לבנות חברה קמעונאית שתעניק לאמריקאים אפשרות לקנות מוצרים בזול – ממש בזול. הייתה לו אסטרטגיה חכמה: הוא התחיל באזורים המבודדים של ארה"ב, העיירות הקטנות, הפריפריה. הוא לא התעניין בערים הגדולות.
הוא היה טייס חובב, והוא נהג לטוס מעל אזורים שבהם גרו אלפי אנשים בסך הכול, ולחפש היכן הוא יכול להקים חנות שבה הם יקנו הכול. ואז, הוא היה מקים סניף של החנות שלו באמצע הדרך של 2-3 עיירות של 5,000 עד 10,000 אנשים.
כל חנות הייתה ענקית - בגודל של 3 אצטדיוני כדורגל. העובדים שלו היו שירותיים ומקסימים.
לכאורה, זה לא היה הגיוני – חנות כזו גדולה שמשרתת כל כך מעט אנשים, אבל הוא ידע מה הוא עושה.

  1. הוא ידע שהוא "ישאב" את כל הביקוש של כל מה שהאנשים האלה ירצו לקנות, בגלל שהוא מציע שפע אדיר ומחירים ללא תחרות
  2. הוא ידע שברגע שהוא מקים את החנות, לא יהיה מקום לאף מתחרה.

ואכן, וולמארט שאבה את כל הביקוש. אנשי נדל"ן הבינו מהר מאוד, שברגע שוולמרט פותחת סניף באזור, הרחובות המרכזיים של העיירות מתרוקנים כאילו התפוצצה פצצת מימן.
ואחרי שהוא סיים "לשלוט" בכל הצמתים בין עיירות קטנות, וולטון עבר לעיירות גדולות יותר של 20 עד 50 אלף איש. עברו עשרות שנים, עד שאנשים בערים גדולות בארה"ב פגשו סניף של וולמארט.
אבל אז כבר היה מאוחר עבור המתחרים שלו: וולמארט הייתה דה-פקטו מונופול עבור עשרות מיליוני אנשים – ואת כוח הקנייה הזה, היא המירה למחירים אטרקטיביים יותר מכל אחד אחר. היא הייתה גם חברה סופר יעילה, ושיתוף הפעולה שלה עם פרוקטור אנד גמבל יצר מציאות בה מוצרי הסבון והניקיון של P&G היו נמכרים לצרכנים תוך 48 שעות מרגע שיוצרו.
באופן לא מפתיע, המתחרה הגדול ביותר של וולמארט – K MART, לא עמדה בתחרות ו"פשטה רגל".

שנים ארוכות, אנשים רבים ניסו להניא את וולטון מלהמשיך ולפתח את העסק – כולל אשתו. היא לא הבינה למה הם צריכים עוד, כשהם כבר עשירים מספיק "כשהגענו לחנות ה-17, הבנתי שהעניין הזה לא הולך להפסיק," היא אמרה בייאוש.
ומה וולטון אמר? "כשאתם יוצאים לדרך, תהיו מוכנים, הרבה אנשים הולכים לנופף בידיים מצידי הדרך, ולהגיד לכם שאתם לא בכיוון הנכון".
וכדי לעשות את מה שצריך לעשות, ולא להקשיב לאנשים שמפריעים לו, הוא נהג לקום ב-4 בבוקר, להיכנס לטנדר שלו, לנסוע למשרד ולהתחיל את היום שלו. כך היו לו כמה שעות מדי יום לעסוק בחשיבה לעומק על דברים, לפני שה"בלאגן" של יום העבודה התחיל.
חברת וולמארט שהקים, היא כיום הקמעונאי הגדול ביותר בעולם. היא מעסיקה 2.2 מיליון עובדים, וזה אומר ששני הגופים היחידים בעולם שמעסיקים יותר עובדים ממנה, הם משרד ההגנה האמריקאי וצבא סין.
לוול מארט יש מחזור של כ-550 מיליארד דולר (לעומת 386 מיליארד דולר של אמזון), וכדי שנקבל קנה מידה, מדובר במחזור עסקים כמעט כפול מזה של חברת הנפט של סעודיה ב2019, לפני הקורונה.
4 ילדיו מהווים ביחד את המשפחה העשירה בעולם, עם הון של 250 מיליארד דולר.

ואיפה הכל התחיל? בזה שסם וולטון היה קצת "מוזר".

תחבקו את המוזרות שלכם, או בשם האחר שלה – במה שמייחד אתכם מאנשים אחרים. זוהי נקודת הפתיחה עבורכם, כדי להיכנס ל ZONE שלכם.

---
איפה אפשר ללמוד עוד על איך ניתן להיכנס ל ZONE שלנו? >>  https://bit.ly/3oMwAop