מהם שלושת הצעדים הראשונים כדי להפוך למאסטר בתחומך?

מהם שלושת הצעדים הראשונים כדי להפוך למאסטר בתחומך?

אחד הסופרים החביבים עלי, הוא רוברט גרין. ספרו
MASTERY עוסק בדרך שבה אנשים הופכים להיות מאסטרים בתחומם, והוא עושה זאת דרך סיפורים מרתקים שמכילים פרטים שלרוב לא ידועים על אנשים יוצאי דופן. ליאונרדו דה וינצ'י, מסתבר, התבלט כי בגיל 9 נהג לגנוב נייר – מצרך נדיר באותם ימים - מחדר העבודה של אבא שלו.
ואז הוא היה מטייל בטבע, מתיישב ו מצייר ... נופים, בעלי חיים וטבע.
עד אז, ציירים ציירו אנשים, ולא נוף. וכשאבא שלו גילה את זה, במקום להעניש אותו, הוא שלח אותו לעבוד כמתלמד אצל אמן ידוע.

גרין מאמין מושבע באבולוציה, ולכן גם בגיוון שיש בין אנשים, הגיוון שמאפשר לתרבויות ולזנים לשרוד. גיוון נובע מכך שכל אחד מאתנו נולד עם מטען גנטי מיוחד, תופעה חד פעמית שמעולם לא התרחשה בעבר ולא תתרחש בעתיד. הוא מסביר שהמשימה שלנו, היא לממש את הפוטנציאל הייחודי שלנו. והכוחות שמנסים למנוע את זה מאתנו, הם הלחצים החברתיים שמנסים לוודא שנהיה כמו כולם.

הוא ממליץ על 3 צעדים, כדי לגלות מהי משימת החיים שלנו:
א.
  להביט פנימה.
להתחבר עם הנטיות הטבעיות שלנו, עם המקומות שבהם אנחנו מרגישים מיוחדים, אחרים, חריגים. המקומות שאנחנו נמשכים אליהם, אפילו אם אין לנו מושג מדוע.

ב. לקרוא לעצמך.
תחשבו שהיקום קורא לכם, כדי להציל את העולם.
זה אומר שהעבודה שלכם, היא לא רק עבודה, היא משהו גדול יותר. העבודה שלכם, מסביר גרין, היא משהו שקשור לאדם שאתה, וזה לא עוד מגירה בארון, לא עוד דברים שאתם עושים כדי להתפרנס. לרוב האנשים, פשוט חסרה מטרה שגדולה מהחיים שלהם עצמם, משהו שיעניק להם השראה.

ג. להפוך את החיים להרפתקה או מסע.

מה קורה כשאנחנו מביטים על החיים שלנו כמו על פתאום אנחנו מצפים, כמו אינדיאנה ג'ונס, שהחיים לא יהיו לינאריים. אם המסע שלנו הוא קו ישר, צפוי, עקבי – הוא משעמם. המסע שלנו צריך להיות מפותל, עם הפתעות, אכזבות, נפילות, עליות ותהפוכות. אנחנו מתחילים אותו בתחום שמתאים בערך לנטיות לבנו, ועם הזמן, אנחנו מוצאים את הנישה, את ההזדמנות או את התחום החדש שמתאים לנו.

להמשך קריאה: "5 אסטרטגיות כדי להפוך למאסטר".

ואם אין לכם פנאי לקרוא, אתם יכולים להאזין לאודיובוק המקוצר, כאן.