אם פגישות מעצבנות אתכם, יכול להיות שיש לזה סיבה פשוטה: אתם יצירתיים

מדוע מתכנתים למשל, שונאים פגישות?
כי הפגישות "עולות" להם יותר. מה זה אומרת?
תכף נסביר.

לפני הרבה שנים, היה סטרטאפיסט, שחילק את יום העבודה שלו לשניים:
1. מ-12 בצהריים ועד ארוחת הערב, שבפרק זמן זה הוא עסק בניהול.
2. ב-9 בערב ועד 3 לפנות בוקר, אז כתב קוד למיזם שלו.

אחרי שהוא מכר את הסטרטאפ שלו ליאהו!, הוא גם הבין למה זה.
רגע, על מי מדברים?
פול גרהאם, מייסד Y COMBINATOR, מה שנחשב לאקסלרטור הטוב בעולם, שאומר שיש שני סוגים של לוחות זמנים:
1. לו"ז מנהלים
2. לו"ז יוצרים

הראשון, הוא מסביר, מיועד למנהלים. יומן הפגישות שיש לכם במחשב או בסלולרי, מאפשר לכם לקבוע פגישות של שעה אחת, בד"כ. אפשר לשנות, אבל ברירת המחדל היא – 60 דקות. פגישה היא עניין של זמן, ואם יש לך חלון פנוי ביומן, אין בעיה לקיים את הפגישה.

אבל יש עוד לו"ז, והוא לוח זמנים של MAKERS, של יוצרים: אמנים, סופרים, מתכנתים וכול מי שיוצר משהו. עבורם פגישה של שעה היא מטרד. הם מעדיפים "לחתוך" את היום לא לחלקים של 60 דקות, אלא לשני חצאים: בוקר וערב.
מי שרוצה ליצור משהו, יודע ששעה לא מספיקה. צריך כמה שעות. ומספיק שיש לך פגישה אחת בבוקר או אחה"צ, היא "שורפת" לך חצי יום, כי זה אומר שבחצי יום הזה, אתה לא יכול ליצור. פגישה אחת, בנושא ובמיקום "אסטרטגי", יכולה להרוס יום שלם.

מנהלים יסתכלו על זה, ולא יבינו על מה מדובר. מה הבעיה? הולכים לפגישה, ואח"כ חוזרים לעבוד. אבל אם אתה אדם יוצר, ויש לך משהו בלו"ז, אתה לא יכול שלא לחשוב על זה לפני כן, וזה מוציא אותך מפוקוס יצירתי, זה משנה את הצורה שבה אתה עובד.  

רואה חשבון שיביט על האבחנה הזאת, יגרד בפדחתו וינסה להבין מה לעזאזל רוצים ממנו. פגישה זו פגישה. קצת בריינסטורמינג, מה אתם עושים מזה כזה עניין? יכולים לשלוח לך הודעה ולהגיד "בוא לאיזה קפה קטן". אבל אם אתה אדם יצירתי, הקפה הזה עולה לך בחצי יום. אבל אדם יוצר וקריאייטיבי, יקרא את המילים האלה וכנראה יגיד לעצמו "הו, סוף סוף מישהו מבין אותי!".

בקיצור, בפעם הבאה שאתם מזמינים מישהו לפגישה, תוודאו שהוא לא אדם יוצר או שיש לך משהו חשוב להעביר בה, אחרת רוב הסיכויים שאתם פשוט מבזבזים לו את הזמן. ואם אתם מסוג האנשים שפגישות מעצבנות אותם, כנראה שיש לזה סיבה טובה: אתם יצירתיים. 


---
איך פול גראהם הקים את Y COMBINATOR? צפו כאן