מה חסר בקמפיינים של רוב המותגים?

במרץ 2017, בדיוק ביום האישה הבינלאומי, הוצב פסל סופר מעניין בוול סטריט, של נערה חסרת פחד.
והפסל הזה מעניין, כי הוא הוצב במקור מול הפסל המיתולוגי של השור המסתער, שמסמל את עליית שווקי המניות. 

החברה שהציבה אותו, היא סטייס סטריט גלובל אדוויזרס, שלמרות השם הלא זכיר, היא חברת ניהול כספי ההשקעות השלישית בגודלה בעולם, עם הון מנוהל של למעלה מ-3 טריליון דולר. 

ולמה החברה הזאת הציבה את הפסל? במסגרת השקת קרן השקעות שנקראת SHE, שהצהירה כי תשקיע בחברות שאין להן לפחות אישה בקרב חברי הדירקטוריון. הקרן הושקה לפני כן, אבל לא הצליחה להתרומם. בחברת הפיננסים, היה מי שחשב "לרכב על הגל" הפמיניסטי כדי להתניע את העסק.
הרבה עניין בפסל, היה בהחלט, אבל אם לשפוט על פי הביצועים, כיום הקרן מנהלת נכסים בסך של 131 מיליון דולר ומציגה ביצועים מאכזבים ביחס לביצועי השוק ולביצועי קרנות דומות, כלומר, במבחן התוצאה, היוזמה היא די כושלת.

אבל, אתם אומרים, לפחות יש לחברה תדמית טובה, לא? 

ובכן, הפסל זכה לקיתונות של ביקורת משלל מובילות דעה. ג'יליאן סטיינהאואר כינתה אותו "פמיניזם תאגידי מזויף". קארה מארש שפלר טענה כי הפסל מסכם את כל מה שרע בפמיניזם כיום. יכול להיות שסטייס סטריט גלובל אדוויזרס יכלה לטעון לתום לב ולכוונות טובות, אבל פחות משנה לאחר שהפסל הפמיניסטי לכאורה הוצב בוול סטריט, היא הסכימה לשלם קנס לממשלה, בגלל שהפלתה לרעה 305 נשים ו-15 גברים שחורים, בכך ששילמה להם פחות בשכר, בונוסים והטבות מגברים לבנים שהועסקו באותם התפקידים בדיוק. 

אז מה חסר בקמפיינים של רוב המותגים? הלימה למציאות. אם אתם לא פמיניסטים, מפלים לרעה נשים בקידום, בשכר, לא מעניקים הזדמנויות למיעוטים ו/או נמנעים (חוקית) מתשלומי המס שלכם, תעשו טובה, ואל תעמידו פנים שאכפת לכם. 

---

סתם לידיעה, אם אי פעם תחליטו לשוטט ברחובות מנהטן בחיפוש אחר הפסל, הוא נמצא עכשיו מול הבורסה של ניו יורק.