כבר ראיתם את האתר החדש של הוידאוקאסט מרקט-שיפט של אליאב אללוף ואפרת פניגזון?

זה התחיל לפני שנה וחצי. 

אפרת פניגזון אמרה לי "שמת לב, אגב, שאין כמעט פודקסטים עם גבר ואישה? תמיד זה גבר לבד, אישה ואישה, גבר וגבר". והיא צדקה.
"בוא נעשה משהו כזה, מה דעתך?".
ואח"כ אמרנו ״בוא נעשה את זה בוידאו, לא רק בפודקסט״ – לטובת אנשים שאוהבים (גם) לצפות.
החברים בגוגל קמפוס, שמחו לארח אותנו באולפן הקלטות דנדש בסטודיו הנפלא שלהם, ויצאנו לדרך. 


לא ידענו מה "יצא לנו מזה", אבל כן הרגשנו שזה משהו שמעניין אותנו לעשות.
האם זה מתאים לכולם?
לא ממש. אבל זה לא הטריד אותנו.
זה היה – וזה עדיין – משהו שאנחנו היינו רוצים לקבל: הצצה לשיחות על מגוון נושאים מעניינים, כמו – איך עושים מיתוג אישי, למי (באמת) אכפת מאיכות הסביבה, מה אנשי שיווק יכולים ללמוד מעולם האמנות, איך מייצרים שינוי שמוביל לחיי תכלית, מהלכי שיווק מבריקים, מי שם *** על שירות לקוחות, יחסי ציבור ומשפיענים בעולם החדש ואפילו סטוריטלינג. הכל סביב דוגמאות, רעיונות ותובנות, חברות מעוררות השראה ונקודות מבט רעננות.

בחרנו את השם מרקט-שיפט MARKET SHIFT, כי אנחנו מרגישים שדווקא בעולם סופר תחרותי, שבו יש פחות ופחות הבדלים בין המוצרים, החשיבות של שיווק עולה. אבל לא "סתם" שיווק: רוב האנשים חושבים ששיווק זה רק פרסום, ברושורים ולוגו. משהו שעושים אחרי שהמוצר מוכן למכירה, ורק צריכים להביא לו לקוחות.

אנחנו לעומת זאת, מאמינים בשיווק שבנוי בתוך המוצר, השירות, וצומח עם החברה ממש משלבים מוקדמים. השיווק שאנחנו מדברים עליו, שיווק עמוק – הוא חלק בלתי נפרד מהערך שמעניק המוצר, ולא "טריק" או מניפולציה להביא את הלקוח לקנות. הרבה פעמים, החברות מהדור החדש הן אלו שגורמות לנו להביט על העולם אחרת, למדוד את עולם המוצרים והשירותים בצורה שונה לחלוטין. והשיווק אצלן קורה בזמן תכנון המוצר.
דוגמאות?
בבקשה:
א. ב-2007, כנראה חלמתם על טלפון סלולרי דק וקטן. ב-2011, כנראה שהשתוקקתם לאייפון.
ב. ביטוח זה דבר נורא – עד שאתם עושים אותו עם למונייד, חברת ביטוח שמה שמיוחד בה, היא שהיא לא מרוויחה מכך שהיא לא משלמת תביעות, ואז אין לה אינטרס לדפוק את הלקוחות שלה.
ג. רק לפני כמה שנים, לשאוב אבק היה עונש נוראי. עכשיו, עם דייסון, זו הנאה ממכרת.

מה קרה פה? על זה אנחנו מדברים: MARKET SHIFT.


אנחנו מבינים שרוב האנשים לא אוהבים לחשוב (התירוץ שלהם הוא "שאין להם זמן"), ולכן לא כולם ייהנו מהשיחות הללו. שיווק עמוק מצריך מחשבה עמוקה.
אי אפשר לדבר על השורה התחתונה, מבלי להבין מה קורה בשורות מעליה. ולכן אלו שכן רוצים להעמיק, ימצאו כאן לא מעט נקודות שיסייעו להם לעשות SHIFT לשיווק – אם של עצמם או של המוצרים או השירותים שהם רוצים לקדם.

אם אתם כאלה, ברוכים הבאים, אנחנו מקווים שתהנו.

אתם מוזמנים לבקר באתר החדש שבנתה ועיצבה Karen Sokolow בכישרון רב, בו ריכזנו להנאתכם את הסרטונים, פרקי הפודקסט, ואפילו אפשר להירשם שם לרשימת התפוצה שלנו כדי להתעדכן כשיש פרקים ותכנים חדשים. אם יש לכם הצעות, רעיונות, מחשבות על איך אפשר לקחת את הפרויקט הזה צעד אחד או שניים קדימה, אתם מוזמנים להציע. 

לכניסה לאתר >> https://www.marketshift.co/