מהו קיצור הדרך למנהלים ויזמים שאין להם זמן לקרוא ספרים?

אחד ההרגלים הכי טובים שאפשר לסגל לעצמכם, זה לקרוא לפחות ספר מקצועי אחד מדי שבוע, כמה מאמרים, לשאול את עצמכם שאלות, לבחון רעיונות ולגבש דעה על סוגיות מהותיות בתחום שאתם פועלים בו.

העומק שיש בספרים, האבחנות והחידודים, מעניקים למנהלים פרספקטיבה עשירה יותר, תשובות יצירתיות וגם יכולת לשאול שאלות חכמות יותר. אחרי הכל, איש מקצוע סיכם ידע שצבר 10-15 שנות עבודה לתוך משהו שאתם יכולים לגמוע ב-4-5 שעות, בתמורה לפחות מ-100 שקלים.
נשמע כמו עסקה טובה לא?

כן, אבל... מה אם אין לך פנאי לקרוא ספר כל שבוע? בכל זאת, יש אינספור התחייבויות, עבודה, משפחה, לא פשוט למצוא את האנרגיה לקרוא ספר בשבוע.
אחרי הכל, כשמגיעים למיטה בשעות הלילה, כנראה שאין ממש כוח לחשוב ולהתרכז.
אז מה עושים?

מוותרים וצוללים לנטפליקס? בוהים באינסטגרם? האמת, שיש אופציה נוספת.

במקרה הזה, אפשר לעשות "קיצור דרך".

במקום לקרוא בעצמכם עשרות ספרים מדי שנה, אפשר לעקוב ולקרוא מישהו שכבר עושה את זה.

תחשבו על זה כמו על "אוצרות" (curation) במוזיאון: האוצרים במוזיאון, אתם יודעים, בני האדם שמרכיבים תערוכות, הם לא האמנים בעצמם.

האוצרים הם אלו שבונים סיפור, נרטיב, שבא לידי ביטוי בשלל יצירות האמנות שהם מלקטים. אתם נכנסים למוזיאון, ואם האוצר עושה עבודה טובה, יכול להיות שם קונספט שגורם לכם להביט על יצירות שאתם כבר מכירים באור אחר.

ומסתבר שיש כזה גם בספרים.

לא, לא תמצית, תקציר או סיכום של ספר.
אלא מישהו שלוקח תובנות משמעותיות מכמה וכמה ספרים של מומחים, חוקרים ומנהלים מובילים בתחום, שעוסקים באותה הנקודה – סוגיה בהתפתחות אישית, קריירה, יזמות, שיווק, אסטרטגיה ועוד – ומזקק לנו את מה הם אמרו על הנושא, ומעניק לנו ידע, פרספקטיבה ועומק, כאילו קראנו את הספרים המקוריים בעצמם.

לפני יותר מ-4 שנים, התחלתי לפרסם טור שבועי שנקרא "3 דברים שלמדתי מדי שבוע". מדי שבוע, הייתי כותב על ספרים, מאמרים, הרצאות ומחקרים עליהם למדתי באותו השבוע. במקום לקרוא 400 עמודים, אפשר היה לקרוא את הטור שלי, בפחות מ-1,000 מילים.

זו כמובן עדיין משימה לא פשוטה (וכנראה גם לא מלהיבה) לאותם אנשים שמעדיפים להתעדכן ברכילות על סלבס וריאליטי בטלוויזיה, אבל לקהל של אנשים חושבים, זה בהחלט העניק פתרון מצוין.  
ספר אחד, "למה כדאי להיות לטובת הכריש?" ליקט תובנות שעוסקות בהתפתחות עצמית, קריירה והצלחה ממאות ספרים, מאמרים, מחקרים משלל עולמות ותחומים.
הספר השני, "מה למדו החברות המצליחות בעולם מסרטי המאפיה?" שנכתב באותה הדרך, התמקד בעולמות השיווק, היזמות והאסטרטגיה.

אלפי אנשים שכבר רכשו את הספרים, נהנים מגישה לשפע עצום של ידע, דוגמאות ותובנות. אתם מוזמנים להצטרף אליהם. 

---
---
איפה אפשר ללמוד עוד על איך ניתן להיכנס ל ZONE שלנו? >>  https://bit.ly/3oMwAop