ניהול: 11 טיפים כדי להגדיל את העובדים שלך

רוב המנהלים "מקטינים" את העובדים שלהם, טוענת ליז וייסמן, בספרה MULTIPLIERS. אז הנה 11 טיפים שעוזרים למנהלים דווקא להגדיל את העובדים שלהם: 

 1. גאונות טבעית – נסו לזהות מה האנשים בצוות שלכם עושים באופן טבעי ובחופשיות, מבלי שהם יתבקשו לעשות, כדי שתוכלו למנף את הגאונות הטבעית שלהם.
 2. תגדילו ב1.90 שקל – תבחנו מה קצה גבול היכולת של עובד, ואז תנו לו לעשות משימה שהיא קצת יותר גדולה. כמו באימוני כושר, המאמץ הוא זה שמגדיל את השריר.
 3. צ'ופר – תן לעצמך צ'ופר על כל הערה או תרומה לדיון או פגישה רבת משתתפים. ואפשר גם להוריד לעצמנו נקודה על התנהגות הרסנית כמו הערה צינית או השתלטות על השיחה.
 4. שיתוף  - רוב המנהלים מעודדים את עובדיהם "לנסות" – עד שיש טעות, ואז העובד הופך ללוזר שאי אפשר לסמוך עליו. מנהל טוב, משתף בטעויות שלו וכך מעודד למידה והתנסות.
 5. מקום לטעויות – בהמשך לסעיף 4, תגדירו מרחב ספציפי שבו אנשים יוכלו לקחת סיכונים, לטעות בקטנה, וללמוד מהניסיון. זה יכול להיות בסוג מסוים של משימות או פרויקטים.
 6. שאלות – במקום להגיד לאנשים מה דעתך בתור הבוס, שזה בעצם הופך את זה לדעתם (...) אפשר לשאול שאלות, ולהציף את הידע שיש אצל העובדים.
 7. אתגר – במקום להציב לאנשים יעד שרירותי (צמיחה של 30%), תציגו לעובדים אתגר שהם צריכים לפתור, אנומליה שצריך לפצח או שאלה שהתשובה עליה רחוקה מלהיות ברורה.
 8. דיון – הנטייה היא למצוא תשובה מהירה ולקפוץ ישר לשורה התחתונה, כי "אין זמן". אבל מה יקרה אם יהיה דיון שבו יוצגו כל האופציות, וכל אחד יוכל לתת את הפרספקטיבה שלו?
 9. תן 51% - תן למישהו אחר את שרביט קבלת ההחלטות מדי פעם, למשל בפרויקט או סוגיה ספציפיים, לאחר שנערך דיון נרחב. כך הם גם יבינו כמה כבד הראש שנושא את הכתר.
 10. תחזיר את המושכות – אם מישהו צריך עזרה, יופי דאתם שמחים לעזור, אבל "משום מה", אתם לא שמחים להחזיר את המושכות. עזרתם?  נפלא. עכשיו תחזירו לו הפרויקט בחזרה.
 11. בונוס - תדברו פחות ותקשיבו יותר, תשאלו הרבה "למה" ו"מה אם", תחפשו 2-3 פרספקטיבות על כל סוגיה ותצחקו על המגרעות של עצמכם, כדי שהעובדים לא ירגישו צורך להעמיד פנים שהם מושלמים.

  יש לכם עוד טיפים? תרגישו חופשי לשתף.